פורום תוצ=א=ות

תורה צדקה ותפילה מביאים גאולה

האדמ"ור הזקן מתאר בספר התניא את המפה של הנפש האלוקית, הנפש הבהמית והאינטראקציה ביניהם. מידע זה עוזר לנו למצוא פתרונות ודרכים בעבודת השם. בתוך כל המערכת הזו הרבה פעמים הידע נראה מאוד גבוה, מאוד עמוק ואפילו מנותק מחיי היום יום שלנו.

בשיעורי התניא שלנו אנחנו מנסות להוריד את התיאוריה לפרקטיקה של היומיום כנשים, כאימהות וכנערות. ההתבוננות בתוכן והחיבור בין מה שלמדנו למה שאת חווה ביומיום מוריד את הידע התיאורטי לפרקטיקה.

בפורום הזה אנחנו נשתף את התובנות של המשתתפות בשיעורים כדי להעשיר אחת את השנייה בחיבורים שבין התיאוריה לבין הפרקטיקה כי הרי בסופו של דבר המטרה שלנו בעולם הזה היא דירה בתחתונים. לקחת את עצמותו של הקדוש ברוך הוא ולהוריד אותו ממש לכלים, לכביסות לילדים, לניקיון ולחינוך ולכל מה שקשור לדברים הכי גשמיים בעולם.

אנחנו חוברות יחדיו וכל אחת מביאה את התובנות שהיא הסיקה את הניסים שהיא חוותה את החידושים שהתהוו בחיים שלה בעקבות השיעור ובזה שאנחנו משתפות אחת את השנייה אנחנו בעצם עוזרות אחת שניה בעבודת השם
אחד מהתנאים של ההתקשרות לרבי הוא אחוות חסידים- כשיהלום משפשף יהלום כולנו בעצם מזדככות.
כללי הפורום: על מנת לשמור על הפורום מכניסות לא רצויות כל נושא או תגובה שתכתבי יראו בפורום רק לאחר אישור מנהלת הפורום.
משתמשות חדשות - לאחר הרשמתכן המתינו לאישור ורק אחרי האישור תוכלנה להתחבר
פורום
Title Statistics הודעה אחרונה
דל"ת
שתפי כאן הגיגים ותובנות מתוך שיעורי דל"ת
בפורום דל"ת אנחנו משתפות הגיגים ותובנות שעלו לך תוך כדי התבוננות במה שלמדנו בשיעור. מסקנות, חידושים ורעיונות שהתחדשו לך בעקבות השיעור אפשר להעלות שאלות ומידי פעם חנה רות תענה עליהן בשיעור.

0 נושאים 
0 הודעות
אין הודעות
תורה
שתפי כאן הגיגים ותובנות מתוך שיעורי התניא
בפורום תורה אנחנו משתפות הגיגים ותובנות שעלו לך תוך כדי התבוננות במה שלמדנו בשיעור. מסקנות, חידושים ורעיונות שהתחדשו לך בעקבות השיעור

2 נושאים 
2 הודעות
אהבת ישראל - איך אפשר באמת לס…
על ידי machoneitan
צדקה
מיזמים ורעיונות למצוות מעשיות
בפורום צדקה אנחנו נעלה רעיונות ליוזמות והחלטות מעניינות להעשרה ולשדרוג של מצוות שאת כבר עושה ומצוות שאת רוצה להתחיל לעשות. נשתף חברות נוספות כדי לקבל עוצמה משותפת

1 נושאים 
1 הודעות
איפה הגבול?
על ידי chania
תפילה
"שעת צלותא כשעת קרבא" - שעת התפילה כשעת מלחמה.
כולנו שותפות לחוויה של התפילה כאמירת המילים או ככוונה בתוך המילים. כל מי שמתאמצת לעבור מקריאת המילים לכוונת התפילה ולהרגשה של חיבור בזמן התפילה עדה למלחמה שמתחוללת בקרבה, לצורך ולרצון להתרכז, להבין, להרגיש ובאמת לגעת במה שכתוב בסידור.
במלחמות יש גם אפשרות לניצחונות ולכיבוש ולכן בפורום הזה אנחנו נשתף בשלל התובנות, בגילויים, בעומקים שהגענו אליהם תוך כדי תפילה ובמה שנפתח לנו בתוך הפסוקים והמזמורים של התפילה וכך בעצם נעודד ונעזור אחת לשנייה להעמיק במילות התפילה.
כמו שאנחנו יודעות בפרק של "אלו דברים שאדם אוכל פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא" אחד מהם הוא "עיון תפילה", מי שמעיין בתפילה יש לו שכר מאוד גדול גם פה בעולם הזה וגם לעולם הבא אז הגיע הזמן שנעזור אחת לשנייה גם בעניין הזה.

1 נושאים 
1 הודעות
תפילה זה נושא שממש קשה לי אית…
על ידי chania
ניסים ונפלאות
ניסים ונפלאות בפורום הזה אנחנו נשתף בניסים שקורים לנו בעקבות הלימוד תורה.
עד היום התרגלנו לשתף בכל מיני דברים שהם לאו דווקא משמעותיים בעבודת השם הגיע הזמן לשתף בעניינים שבקדושה עוד נשים. השיתוף נותן מוטיבציה להשקיע ולשים את הפוקוס בעבודה זו.

נשים רואות ממש ניסים ונפלאות בעקבות העבודה הזו. הגיע הזמן לשים את העובדות הגדולות האלה על השולחן...

1 נושאים 
1 הודעות
השנה זה קרה לי ב ג ד ו ל !
על ידי chania
אין נושאים או הודעות בפורום זה.

פנו אלי בשאלה בקשר לאהבת ישראל "העבודה הע[…]

יצא לי הרבה פעמים לנסוע למירון בל"ג בעומר[…]

אם אני מתפללת תפילה קצרה, אני עוד מצליחה להתרכז אב[…]

איפה הגבול?

באופן אישי, אני אוהבת לתת צדקה ולעזור אבל לפעמים י[…]